فارسی English
  • 09175500300, 07633666111

جاذبه های گردشگری بندرعباس

دیدنی های بندرعباس

بندر عباس یکی از بزرگترین بنادر “کشور”ایران است

این شهر در استان هرمزگان واقع شده است و مرکز این استان نیز هست!.

بندر عباس از نظر اقتصادی در سطح بسیار بالایی قرار دارد،دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است که می توان به معبد هندوها، بندر عباس، قلعه شیخ سلطان – بندر لنگه ، قلعه پرتغالی‌های هرمز، آب‌انبار بی بی – جزیره قشم، غارهای خربس – بقعه شیخ برخ الاسود – قلعه قشم، شهر تاریخی حریره نیز اشاره کرد!.

اولین مکان از دیدنیهای بندر عباس :

امامزاده سید مظفر”بندرعباس”:

وی از نوادگان امام موسی ابن جعفر(ع) می‌باشد که از سالیان دور مورد توجه عموم مردم خصوصا مردم استان هرمزگان بوده و هر ساله پذیرای زائران بی شمار مشتاق خود می‌باشد.

امامزاده سید مظفر
امامزاده سید مظفر
امامزاده سید مظفر
امامزاده سید مظفر

دومین مکان از دیدنیهای بندر عباس :

معبد هندوها

ساختمان معبد هندوها در سال ۱۳۱۰ ه . ق احداث شده. اساس ساختمان این معبد عبارت است از یک اتاق چهار گوش میانی که بر روی آن گنبدی قرار گرفته است.

سبک معماری این گنبد آن را نه تنها از بناهای کرانه خلیج فارس بلکه از کل ایران متمایز می‌سازد. طرح این بنا کاملا متاثر از معماری هندی است.

معبد هندوها
معبد هندوها

سومین مکان دیدنی های بندر عباس :

مسجد جامع دلگشاه

این بنا در نبش بلوار طالقانی (ساحلی) و خیابان مسجد جامع بندرعباس قرار گرفته و از آثار قرن دوازده و سیزده هجری قمری محسوب می گردد . این بنا شامل شبستان دو قسمت قدیمی الحاقی است . بخش قدیمی دارای ستونهای متعدد با سر ستونهای گچبری شبیه به مسجد گله داری و مسجد دژگان است . این بنا به شماره ۱۵۹۹ به ثبت آثار ملی ایران رسیده است.

مسجد جامع دلگشا
مسجد جامع دلگشا

چهارمین مکان:

مجموعه برکه های باران

این مجموعه شامل ۵ برکه، آب انبار مربوط به دوران صفویه است و در گذشته منابع ذخیره آب شیرین شهر بندرعباس از این برکه‌ها تامین می‌گردید که دارای گنبدهای موزون زیبا و منحصر به فردی بوده و مصالح آن سنگ و ملات ساروج است، این برکه ها دارای چهار دهانه اصلی برای بهره برداری از آب بوده است.

پنجمین مکان:

خانه گله داری

این بنا مربوط به اواخر دوره قاجار و اوایل پهلوی می باشد و مالک آن حمزه گله داری است . بنا در دو طبقه که طبقه پایین فاقد ارزش معماری است ساخته شده .

خانه گله داری
خانه گله داری

ششمین مکان:

حمام گله داری

این حمام تنها حمام باقیمانده قدیمی شهر بندرعباس است و احداث آن دراواخر قرن سیزدهم هجری قمری صورت گرفته است. در حال حاضر به عنوان موزه مردم شناسی استان هرمزگان مورد بهره برداری است.

حمام گله داری
حمام گله داری
حمام گله داری
حمام گله داری

هفتمین مکان:

اسکله ی قدیم بندرعباس

اسکله قدیم بندرعباس ، هم اکنون از مراکز دیدنی مورد توجه مسافران استان هرمزگان است که در کناره ی جنوبی بلوار طالقانی قرار گرفته است.

این اسکله در سال ۱۳۱۸ شمسی ساخته شده و دارای ۱۸۵ متر طول و ۴٫۲۰ متر عرض است .عظمت اسکله جدید و تاسییسات آن نیز بسیاری از تازه واردان به این شهر را جذب خود می‌کند.

اسکله قدیم
اسکله قدیم

هشتمین مکان:

بنای کلاه فرهنگی “بندرعباس”

این بنا گمرک قدیم و تاریخی شهر بندرعباس و محل تجارتخانه داخلی و خارجی بوده است و به دوره صفویه تعلق دارد؛ از آنجا که از معماری اروپایی آن زمان تاثیر پذیرفته به عمارت کلاه فرنگی معروف شده است.

عمارت کلاه فرنگی
عمارت کلاه فرنگی
رزرو آنلاین اتاق
تاریخ ورود
تاریخ خروج
بزرگسالان
پیگیری رزرو
لطفا شماره رزرو خود را وارد کنید:
ورود به محیط کاربری
نام کاربری:
رمز عبور:
روش های پرداخت
aPayline